Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Kent Konseyi İkinci Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Çalışma gruplarının raporlarının görüşüldüğü Ayvalık Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı 14 Haziran Pazartesi günü Kent Konseyi Başkanı Nuray Özer Başkanlığında İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kent Konseyine katılım için müracaat eden üyelerin kabulünden sonra, Kent Konseyi Yönergesi’nde yapılan değişikliler görüşüldü ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Çalışma Gruplarından Ayvalık için Öneriler
Çevre, Kent Estetiği ve Afet organizasyonu Çalışma Grubu Başkanı Erkan Gök ‘Kente özgü doğal güzelliklerin ve hızla kentleşen ilçemizin tarihi dokusunun korunması, kentimize ait özelliklerin ve değerlerin belirgin hale getirilerek, daha güzel, özel ve temiz bir çevre oluşturulması” amacında olduklarını belirtti. Grubun önerileri şöyle: Kent estetiği açısından uygun olmayan, görüntü kirliliği yaratan reklam panolarının yönetmeliğe uygun hale getirilmesi, işletmelerin kaldırım işgallerinin denetlenmesi ve kendilerine tanınan sınırlar içinde kalmalarının sağlanması, Ayazma Kilisesinin Restorasyonu Projesinin hayata geçirilmesi, Arıtma Tesisi Kurulması ile Atıkların (Çöplerin) Ayrıştırılması çalışmalarına bir an önce başlanması.

Kent halkının gelirini ve yaşam kalitesini arttırmak amacında olduklarını söyleyen, Ekonomi ve İstihdam Çalışma Grubu Başkan Filiz Karayelli, önerileri şöyle sıraladı: Kurulacak İnternet sitesi ile işveren ve işçilerin buluşmalarının sağlanması, İlçe tanıtımı Kılavuzluk Biriminin oluşturulması, Tabiat Parkında tanıtımın Alan Klavuzları eşliğinde yapılması, Yerel Tescilli Evlerin restorasyonu, pansiyon olarak kullanılması ve alınabilecek krediler hakkında bilgilendirmelerin yapılmasına yönelik birim/büro oluşturulması.

Kültür Sanat ve Turizm Çalışma Grubu adına Başkanı Ayşe Tosunoğlu; Ayvalık Belediyesince düzenlenen Kültür Sanat Günlerinde görev almak için başvurduklarını belirtti. Ayvalık Kültür Sanat Günlerine Hatay Medeniyetler Korosunun davet edilmesi, İlçede yaşayan yerel sanatçıların festivalde etkin şekilde yer almaları, Sanat Sokağı kurulması, belediye eski nikah salonunun Tiyatro Salonu haline getirilmesi, yaklaşan turizm sezonunda artan trafik sorununa karşı dört ayrı noktaya yönlendirme panoları konması, grubun başlıca önerileriydi.

Öneriler Meclis Gündemine Sunulacak
Kent Konseyleri Tüzüğüne göre, Genel Kurulun gündemine alınan ve kabul edilen gündem maddelerinin belediye meclisinin ilk toplantısında gündeme alınması bekleniyor.

Mayıs- Haziran 2010, Sayı: 19 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

23/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 1 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.92.153.90