Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BELEDİYE MECLİSİMİZDEN

Mayıs ve 2 Haziran 2010 tarihlerine olağan Belediye Meclisi Toplantıları yapıldı.

Mayıs ayı toplantısında gündem tamamlandıktan sonra esnaf adına söz isteyen bir vatandaşın konuyu açmasıyla trafik sorunu tartışıldı. Ayvalık sahilinde trafiğin tek yöne çevrilmesi, yolun bir tretuarla ikiye ayrılması ve otomobillere şehir içinde park yasağı getirilmesi önerileri savunuldu. Konunun her baskı grubu tarafından farklı yorumlandığına dikkat çekilerek bilimsel biçimde çözülmesi önerildi. Bodrum trafiğine soluk aldıran projeyi geliştiren uzmanın davet edilmesi kararlaştırıldı.

Haziran ayı toplantısında her zamanki gibi gündemin ilk maddesi imar komisyonunda görüşülen ya da görüşülecek olan imar konularıydı.

MİT Lojmanlarının olduğu bölge SİT alanında olduğundan yapılacak tadilatlar için alanlarının genişletilmesini talep etmişler. İstek Bursa Anıtlar Kurulundan geçmiş.( Ayvalık’la ilgili her konu nedense Bursa Anıtlar Kurulundan hemen geçiveriyor. Ancak tarihi özelliği olan evlerinin tadilatını isteyen sade vatandaşların ki hariç.)

TOKİ, Sosyal Güvenlik binasını  hediye olarak yapmak istediğini belirtmiş. Sosyal Güvenlik Kurumunun, Yüksek Okul arkasında kendi binasının olduğu belirtildi. Bu proje ile Sosyal Güvenlik ile işleri olan vatandaşların Balıkesir’e gitmek zorunda kalmayacağı söylenerek, Proje oy birliği ile kabul edildi.

Marina Migros yanındaki benzin İstasyonuna, LPG istasyonu açabilmek için dilekçe verilmiş. Belediye Başkanı  ve Meclis Üyeleri çevrede okullar olduğu için uygun olmadığını  belirttiler ve görüşülmek üzere imar komisyonuna gönderdiler.( Umarız imar komisyonu böyle bir izin vermez.)

Ayvalık’ı Güzelleştirme ve Çevre Derneği, Haliçpark Otel önündeki yeşil alanın, Ceynur Karagözoğlu Koruluğuna dönüşmesini talep etmiş. İstek oybirliği ile kabul edildi.

Cunda Adasındaki büfelerin belediye işletmesinden çıkıp arsa sahiplerine devredilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemdeki imar konuları, daha doğrusu gündem bu kadardı.

Gündem dışı konuşmalarda Bağımsız Meclis Üyesi Sema Ünver, Kırlangıç binasının satılıp satılmadığını  başkana sordu.

Başkan, Kırlangıç’ın içindeki hurdanın satıldığını ancak binanın satılmadığını  belirtti. Herkesin içine su serpildi.

Ayrıca başkan, “Bazı yerler vardır ki asla satılamaz. Örneğin garaj, sebze hali ve Kırlangıç gibi binalar satılamaz ve sattırılmaz” diyerek birkez daha bizi rahatlattı.

Sema Ünver yine, halı sahanın 85 000 TL, TANSA’nın 32 000 lira, çay bahçesinin 1250TL kâğıt üzerinde kâğıt üzerindeki verilere zarar ettiğinin görüldüğünü belirtti. Başkan Halı sahanın zarar etmediğini belirtti ve emekli bir işçinin tazminatının o bütçeden yapıldığını ve bu nedenle zarar görüldüğünü belirtti.

TANSAŞ Sokağındaki büfeciler (Tostçu) meclise gelerek gölgelik ve tanıtım panosu istediklerini belittiler. Başkan gerekenin yapılacağını söyledi.

Belediye Başkanı bir dahaki dönem aday olmayacağını belirterek ilk sıralarda(1. ya da 2. sıralarda) Millet Vekili adayı olabileceğini belirtti. Amacının yine Ayvalık’a hizmet etmek olduğunu söyledi. Sohbet havasına dönüşen toplantı  bu şekilde tamamlandı.

Havva TAYLAN- Cemil TOSUNOĞLU

Mayıs- Haziran 2010, Sayı: 19 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 78 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.158.15.97