Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

BAŞLARKEN

 

Merhaba. İçten,yalın, pazarlıksız, dostça merhaba.

Merhaba; zeytin diyarının, martıları, balıkları, rüzgarları ve mavi dalgalar gibi mavi gözlü insanları merhaba.

Merhaba; şarabın ve dostluğun keyifli sohbetini martılarla paylaşan balıkçı dostlar merhaba.

Merhaba zeytin karası gözleriyle gurbetin ve acının türküsünü söyleyen çocuklar, emekçiler, umudumuz olan insanlar, Ayvalıklılar merhaba.

Merhaba; rengine, ırkına, inancına ve diline dair sorgumuz olmayan insanlar, her türlü ayrımcılığa karşı aynı safta yer almak istediklerimiz merhaba.

Yayın hayatımıza başlarken, söyleyecekleri olup da söyleyemeyenlerin, bağırıp da sesini duyuramayanların, çığlıkları kendi duvarlarını aşamayanların sesi soluğu olmak adına başladık işe.

Ülkemizdeki son süreçte birlikte iş yapma geleneğinin pek de olmadığı bir ortamda, birlikte iş yapma kültürünü oluşturup, önyargılarımızı kırarak ve onları dürüp bir kenara koyarak, yeni ve anlamlı bir başlangıca da imza atmak istedik. Hem kendimiz adına, hem de sağır kulaklara duyurmak adına!

Ayvalık yerelinde birlikte hareket etmenin, hem yeni bir umut, hem de güçlü bir ses olacağı bilinciyle hareket ettik.

Kendi sesimiz olacak, kendi yazılarımızla hayat vereceğimiz, bağımsız düşünüp tartışabileceğimiz, farklı ses ve renklere kapımızı açacağımız bir gazeteyi ortaya koymak istedik. Tekellerin kuşattığı basın dünyasında kendi yerelimizde özgür bir ses olmak istedik.

Yaşamın giderek daha çekilmez bir hale geldiği, denizin, suların ve çevrenin giderek geri dönüşü olmayacak bir biçimde kirletildiği, yaşam alanlarımızın beton yığınına dönüştürüldüğü, işsizliğin her gün arttığı, küresel saldırılara karşı emekçilerin sesinin soluğunun boğulduğu günümüzde; yerelimizde bir karşı duruşun sesi olmaya çalışacağız.

Son yıllarda ülkemizde özellikle de ilçemiz yerelinde tırmandırılan ırkçı, şoven ve milliyetçi dalgaya karşı, insanları mezhep, milliyet, ırk ve cinsi nedeniyle ayırmayan, insan haklarına saygılı, halkların kardeşçe ve özgürce bir arada yaşamasını savunan tüm insanların sesi olmaya çalışacağız.

Yeni bir gazete çıkarmanın zorluğunu tahmin ediyoruz. Sadece gönüllü bir topluluğun, kişisel fedakarlıklarıyla çıkarmaya çalıştığı bu gazete için, tüm dostlarımızdan dayanışma ve yardım bekliyoruz. İlk etapta aylık çıkartmayı düşündüğümüz gazetemiz, sizlerden gelen her türlü yazı, öneri ve dayanışmayla güçlendiği oranda, hem daha kısa periyaotlarla çıkacak, hem de daha zenginleşecektir.

Bu iyi niyetli adımımızın daha güçlü olması ve sesimizin daha gür çıkması için, sizlerin katkılarını bekliyoruz.

İlk sayımızda sizlerle buluşmanın verdiği mutlulukla tekrar merhaba. 

PAPALİNA

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

19/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 23 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.141.12