KILIÇDAROĞLU KÖRFEZDE

CHP Genel Başkanı  olduktan sonra yurt gezilerine çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Körfez bölgesindeki   ilk durağı Ayvalık oldu. 10 Temmuz 2010 tarihinde Altınova beldesinde vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu daha sonra geldiği Sarımsaklı’da halka hitabetti. Burada kapalı halk pazarının açılışını yaptıktan sonra Ayvalık'a geçen Kılıçdaroğlu'nu Cumhuriyet Meydanı'nda büyük bir kalabalık karşıladı.

Kılıçdaroğlu’nun gündeminde yine referandum vardı. AKP Hükümetinin iktidardan düşmesi durumunda hesap vermemek için Anayasa değişikliği hazırladığını ileri süren Kılıçdaroğlu, “Dokunulmazlıklara dokunmadığı için bu Anayasaya hayır diyeceğiz? Bakanların yargılanmasını engellediği için bu Anayasaya hayır diyeceğiz?” dedi. “Bu anayasa değişikliği işçiye, köylüye bir şey veriyor mu? Zeytinyağı üreticilerini, zeytin üreticilerini memnun ediyor mu?” diye sorarak vatandaşları referandumda ‘hayır’ oyu kullanmaya çağıran Kılıçdaroğlu ayrıca Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) kaldırılması, üniversitelerin özerk kuruluşlar olması, milletvekili dokunulmazlığının sona erdirilmesi ve seçim barajının % 10’dan % 7’ye düşürülmesi gerektiğini savundu.

Miting sırasında Karayıt Köylüleri’nin açtıkları “Meramızı İstiyoruz” pankartı dikkat çekici görüntüler arasındaydı. Konuşmanın ardından CHP Genel Başkanı ve beraberindekiler, günün öğleden sonraki programı için Ayvalık’tan ayrılarak Burhaniye ve Edremit’e hareket ettiler.


Berin Özkan

Temmuz 2010, Sayı: 20 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

13/07/2020 Gün Ortalama:420  Bugün 171 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:18.232.188.89