Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

KESK in Grev Teşekkürü

25 Kasım’da tüm Türkiye’de özgür, eşit ve daha adil bir hayat için hayatı bir gün durdurduk. Emekçiler 25 Kasım grevini ülke genelinde emeğin hak taleplerini yükselterek, emekçilerin kararlılık ve mücadele azimlerini ortaya koyarak, bir şenlik havasında alanlarda toplanarak, halaylarla, türkülerle gerçekleştirdiler. Kamu emekçilerinin greve katılımı % 90’lar gibi yüksek bir düzeyde oldu. Grev günü ülkenin uzun zamandır özlediği bir demokrasi ve özgürlük dalgası tüm ülkeyi sardı. Grev günü bir kişinin bile burnu kanamadı.   Bizler kamu  çalışanları  olarak;

* TOPLU SÖZLEŞME HAKKIMIZI KULLANMAK İÇİN,

* HERKESE GÜVENCELİ İŞ, ONURLU BİR YAŞAM, İNSANCA BİR ÜCRET İÇİN,

* KAYNAKLARIN SERMAYEYE DEĞİL, İŞSİZLİK VE YOKSULLUKLA MÜCADELEYE   AYRILMASI İÇİN,

* DEMOKRATİK BİR ÇALIŞMA YAŞAMI İÇİN,

* KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN VE AYRIMCILIĞIN KALDIRILMASI İÇİN,

* KÜRESEL KAPİTALİZME KARŞI EMEĞİN SESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN,

* ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK İÇİN,

* DEMOKRASİ İÇİN, BARIŞ İÇİN, ADALET İÇİN,

* KRİZİN BEDELİNİ ÖDEMEMEK İÇİN

* VE ÇOCUKLARIMIZA ONURLU BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN,

 

25 Kasım’da bir kez daha siyasi iktidarı uyarmak için ALANLARADAYDIK.

25 Kasım grevinin bir şenlik havasında, bir mücadele atmosferinde geçmesinin en önemli nedeni grev’in ortadaki yapay gündemlere karşı ülkenin gerçek gündemini ortaya koymuş olmasıdır. 25 Kasım grevi emek mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olarak yaşanmıştır. Türkiye’nin emekçileri, ezilenleri, işsizleri, yoksulları 25 Kasım greviyle derin bir nefes almıştır. Türkiye, Emeğin haklarının savunulduğu, tüm halkın bu mücadeleyi sempatiyle kucakladığı ve emekçilerin taleplerinin kararlılıkla meydanlarda yankılandığı bir grev günü geçirmiştir. Kamu emekçilerinin, Başbakan’ın tehditlerine rağmen boyun eğmemeleri,  hakları için mücadele  etmeleri takdire  şayandır. Siyasi iktidar, greve katılan kamu emekçilerini soruşturmaya kalkışacak olursa karşısında vereceğimiz hukuk mücadelesine tüm gücümüzle hazır olduğumuzu bilmelidir.Her hangi bir  soruşturmaya  karşı, üyemiz  olan  veya  olmayan  kamu emekçileri için vereceğimiz  ifade  metni  hazırdır.

Kamu emekçileri Toplu sözleşme ve grev hakkı, sendikal haklar konusunda, kararlıdır. Kamu çalışanları  yüzdelik zamları  kabul  etmeyecektir. KESK, bunca baskıya  rağmen, emekçilerin  haklarını  savunmaya  devam edecektir.

İlçemizde,  25 Kasım grevinin gerçekleşmesi ve başarıya ulaşması için çaba harcayan, başta işyeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize, greve katılarak destek veren kamu  çalışanlarına, özellikle bizleri yalnız bırakmayan öğrencilerimiz ve velilerimize, en içten ve samimi duygularımızla teşekkür ediyoruz. 

Ayrıca, greve büyük bir sempatiyle sahip çıkan halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Grev alanlarında yanımızda olan, bu coşkuyu bizlerle birlikte yaşamak için şenliğimize katılan tüm emek ve meslek örgütlerine, siyasi parti, grup ve çevrelere, demokratik kitle örgütlerine, grev alanlarında bizlerle birlikte olan belediye başkanlarına, grevimizi en geniş kapsamlı olarak halka duyurmak için yoğun bir mesai günü geçiren basın emekçilerine teşekkür ediyoruz. 

ARALIK 2009, Sayı : 14 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

26/05/2018 Gün Ortalama:184  Bugün 94 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.224.91.58