Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

KÜÇÜKKÖY BELEDİYESİNDEN DUYARLILIK

TABİAT PARKLARI REVİZYON PLANINA KARŞI TOPLANTI YAPILDI

Küçükköy Belediyesi ve Küçükköy-Ayvalık Kalkınma Eylemi Platformu’nun düzenlediği Tabiat Parkı Revizyon Planı ile ilgili olarak duyarlılık toplantısı yapıldı. 14-15 Aralık’ta yapılan ve iki gün süren toplantılara birçok üniversiteden akademisyen ve uzmanın yanı sıra, Ayvalık Çevre Hakları Platformu ve Papalina Gazetesi de katılımcı olarak davetliydi.

Küçükköy-Ayvalık Tabiat Parkı Revizyon Planı Çalışmaları adı altında yapılan toplantılar iki gün sürdü. Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin’in çabası ve iradesi belirleyici önem taşıdı. Birinci gün Ayazma Otelde yapılan toplantıda katılımcılara brifing verildi, ayrıca çevre tanıtımı yapıldı. İkinci gün Sarımsaklı Kalif Otelde devam eden toplantılara Dr. Atilla Denizalp başkanlık etti. Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yanı sıra Prof. Dr. Rıdvan SAY, Doç. Dr. Cengiz TÜRE, Dr. Atilla Denizalp,  Yrd. Doç. Dr. Sulhi ÖZKÜTÜK, Dr. Nuran ÖZARABACI,  Y. Müh. Ahmet UÇAR ve Ali SADAN konuşmacı olarak katıldılar. Diğer katılımcılarda konuya ilişkin görüş ve önerilerini sundular, bilgi paylaşımında bulundular.

Toplantılarda Küçükköy ve Ayvalık Adaları Tabiat Parkının Revizyon Plan çalışmaları hakkında bilgi verildi. Önümüzdeki süreçte nelerin yapılması gerektiği konuşuldu ve buna yönelik neler yapılabileceği tartışıldı. Ayrıca park alanının önemi, endemik bitkiler açısından değeri, yapılacak değişiklikler sonucu olabilecek zararlar değerlendirildi. Yemek molasının ardından alan çalışması yapılarak tuzlalar gezildi ve bilim adamları tarafından numuneler alındı.

Ayazma otelde verilen akşam yemeğinin ardından tekrar görüşme dilekleri yenilenerek iki günlük çalışma sona erdirildi. 

ARALIK 2009, Sayı : 14 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

27/05/2018 Gün Ortalama:185  Bugün 90 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.80.97.221