Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Karagöz Roman Orkestrasının Paris Konseri Başarılı Geçti

Karagöz Roman Orkestrası, İkinci kez Paris’te Dünya Şehirleri Festivalinin konuğu oldu.

Aubervilliers Espace Fraternite salonunda, 15 Kasım pazar günü Festivalin kapanış konserini Ayvalık Karagöz Roman Orkestrası ve Fanfarai müzik toplulukları gerçekleştirdiler. İlk başta ayrı ayrı kendi müziklerini sergileyen topluluklar daha sonra sahneyi ortak paylaşarak Türk ve Magreb Rai müziğinden oluşan repertuarları ile izleyicilere yüksek düzeyli bir müzik şöleni sundular.

Konser öncesi Ayvalıklı müzisyenler, konserin yapıldığı şehirdeki bir roman geçici konaklama kampını ziyaret ederek küçük bir müzik dinletisi yaptılar.

2008 yılında Karagöz Sanat Evi’nin Ayvalık Roman mahallesinde yaşayan müzisyenlerden kurduğu Karagöz Roman Orkestrası: Baki GÜLER (kanun), Cesur YAĞMUROĞLU (klarinet), Cüneyt PİRZOLA (darbuka), Bahattin GÜLER (ud) ve Rüstem ÇENBELİ’den (cümbüş – davul, darbuka) oluşuyor.

Projenin gerçekleşmesine Akdeniz ülkeleri kültür yakınlaşması amaçlı projelere destek veren ANNA LINDH Vakfı, Fransız telif hakları kuruluşu SPEDIDAM, Fransa’da Türkiye Mevsimi taraftarları olan Culture France ve IKSV yardım etti. 

KASIM 2009
Sayı : 13 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

22/06/2018 Gün Ortalama:182  Bugün 93 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:54.92.153.90