Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

DEVLET HASTAHANESİNDE FARKLI BİR SERVİS

ORTOPEDİ KLİNİĞİ

Hastane yaz mevsimindeki yoğunluğunu kaybetmiş. Buna rağmen koridorlar yine dolu. Poliklinik odalarının önündeki kalabalıklar nedeniyle koridorlardan yine zor yürünüyor.

Tüm koridorlardaki hastalar birbirine benzerken ve genellikle yaşlı hastalar çoğunluğu oluştururken, bir koridorda durum biraz farklı. Burada polikliniğin adını hastalara bakarak anlayabilirsiniz. Bolca kol ve bacağın beyazlara büründüğü ve her yaştan insanın sargılar içinde bulunduğu bu polikliniğin adı tabii ki Ortopedi Servisi.

Yoğunluk nedeniyle aynı anda 6 hastaya bakan, mesleğine aşık bir doktor var burada. “Neden bu kadar hastayı aynı anda alıyorsunuz” sorumuza, “tek-tek almayı da denedik, ancak o zaman hastaların çok geç saatlere kadar beklemesi gerekiyor” dedi. Kendisine hak verdik. Hastalarla ilişkileri ise çok farklı. Çok az sinirlenen, bol espri yapan, açıklamalarını günlük yaşamdan örneklerle süsleyen, kazalara neden olanları ve sigara içen hastaları sevmeyen ve yüzüne söyleyen birisi… Aynı anda tüm hastalarıyla ilgilenme becerisi gösteren ve insanüstü bir çaba sergileyen Dr. Alper KARALAR, her konuda takdiri hak eden bir doktor.

Bir hemşireye sorduk, nasıl biri Alper bey diye? Yanıt şaşırtıcıydı: ” mesleğine aşık bir doktor” dedi. Bizce bu cevap her şeyi özetliyordu.

Alper KARALAR, hasta azarlamayı marifet, surat asmayı kişilik sanan, kimi doktor ve personele örnek olsun.  

Şükrü KAYGISIZ

KASIM 2009
Sayı : 13 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

27/05/2018 Gün Ortalama:185  Bugün 90 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.80.97.221