Ayvalık'ta Hava

Canlı Kameralar

Ayvalık Karagöz Roman Orkestrası

Karagöz Sanat Evi’nin Ayvalık Roman mahallesinde yaşayan müzisyenlerden oluşturduğu topluluk, ikinci kez Paris yolculuğuna çıkıyor.

AYVALIK KARAGÖZ ROMAN ORKESTRASI Fransa’nın önemli Festivallerinden, Dünya Şehirleri Müzik Festivali’nin Paris bölgesindeki Aubervilliers şehrinde Fanfare Rai topluluğu ile 15 Kasımda ortak kapanış konserini gerçekleştirecek.

Karagöz Sanat Evi Yöneticisi Kenan Öztürk görüşlerini şöyle özetledi:

2008 yılında Karagöz Sanat Evi’nin Ayvalık Roman mahallesinde yaşayan müzisyenlerden oluşturduğu topluluk, ikinci kez Paris yolculuğuna çıkıyor. Karagöz Roman Orkestrasının, Fransa’nın FANFARE RAI topluluğu ile geçtiğimiz ağustos ayında Ayvalık’ta başlattığı ortak müzik projesi çalışması kasım ayı başında Paris’te devam edecek. 

Projenin gerçekleşebilmesi için, Dünya Şehirleri Müzik Festivali ile sponsor arayışına giren Karagöz Sanat Evi, bu müzik yaratımı dosyası için uluslarası iki kuruluşun desteğini elde etti. Akdeniz ülkeleri kültür yakınlaşması amaçlı projelere destek veren ANNA LINDH VAKFI’na gönderilen 75 dosyadan seçilerek 4 proje arasına giren Karagöz Sanat Evi ve festivalin dosyası aynı zamanda Fransız telif hakları kuruluşu SPEDIDAM' in da yardımına layık görüldü. 

Bu proje, Anadolu’da yaşayan içine kapalı, müzisyen topluluklarına, kendi kabuklarının dışına çıkma konusunda küçükte olsa bir örnek sunuyor. Benzeri çalışmalarla, Karagöz Roman Orkestrası deneyiminin ülkemizin başka köşelerine de yayılmasını arzulayan Karagöz Sanat Evi, bu uğraşında, bir taraftan Türkiye ve yurt dışı müzik otoritelerinin dikkatlerini Anadolu’nun müzik potansiyeli üzerine çekmeye çalışırken, aynı zamanda, şehrinde ya da kasabasında önemli müzisyen zenginliğinin farkında olmayan yerel yöneticileri duyarlı kılmayı hedefliyor.” 

Sayı: 12 EKİM 2009 

papalina 13. sayı

papalina 14. sayı

papalina 15. sayı

Papalina Gazetesi 17. Sayı

papalina 18. sayı

Papalina 19. sayı

papalina 20. sayı

papalina 21. sayı

 papalina 22. sayı

papalina 23. sayı

  papalina 24. sayı

papalina 25. sayi

 

papalina 25. sayi

 Papalina 26. sayı

  

 

 

24/06/2018 Gün Ortalama:183  Bugün 61 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.166.233.99